skip to Main Content

Welcome

Say hello to the toggle bar. This is an optional section you can use to display any content you'd like. Simply select a page from the theme panel and the content of the page will display here. You can even use the drag and drop builder to create this! This is a perfect place for your company mission statement, alerts, notices or anything else.

Get In Touch

Email: support@total.com
Phone: 1-800-Total-Theme
Address: Las Vegas, Nevada

Our Location

Berberīns

Berberīns ir īpaši “pieskatīta” dabas viela pēdējā laikā, pateicoties dažiem pētījumiem, kas uzrādīja šī auga spējas būt efektīvam cukura un arī holesterīna vielmaiņas regulēšanā. Šāda divkārtēja darbība īpaši piesaistīja uzmanību t.s. metabolā sindroma  ārstēšanas iespēju paplašināšanā ar augu izcelsmes preparātiem.

Ja jūs meklējat efektīvu dabisku, neapstrādātu vielu, berberīns varētu būt labs sākums. Šo oranži dzelteno alkaloīdu lietoja gan indiāņi, gan Eiropas kolonisti, kā arī tradicionālās ķīniešu medicīnas speciālisti, lai gūtu labumu gremošanas un sirds un asinsvadu sistēmām.

Berberīns atrodams vairākos augos visā pasaulē. Ziemeļamerikā tās galvenais avots ir t.s. Oregonas vīnogas (Mahonia aquifolium), bet Ķīnā tas ir iegūts no Coptis chinensis. Berberīnu var atrast arī Goldenseal (Hydrastis canadensis) un bārbelē (Berberis vulgaris).

Cilvēki Ziemeļamerikā lietoja šo alkaloīdu, lai novērstu infekcijas, mazinātu gremošanas stresu un asinsspiedienu. Ķīnā tas ir pazīstams ar savu rūgto garšu, kas padara to par ideālu sirds, resnās zarnas, aknu un kuņģa slimību ārstēšanu.

Viens no faktoriem, ko cilvēki konstanti ignorē, ir sirds un asinsvadu veselība, kas nosaka asinsvadu stāvoklis visos svarīgākos orgānos. Laika gaitā endotēlija šūnas, slānis, kas pārklāj asinsvadu iekšpusi, pasliktinās. Tas ir viens no galvenajiem hipertensijas iemesliem, kas ir sliktākais sirds slimību ietekmes riska faktors. Endotēlija disfunkcija noved pie balto asins šūnu un trombocītu priekšlaicīgas aktivācijas. Tie veicina aterosklerozi, kas pēc tam noved pie koronārās sirds slimības.

Berberīns aktivizē adenozīna monofosfāta aktivēto proteīna kināzi (AMPK), kas uzlabo glikozes uzņemšanu un procesā samazina cukura līmeni asinīs un holesterīna līmeni. Gan augsts holesterīna līmenis, gan paaugstināts cukura līmenis asinīs ir saistīti ar sirds un asinsvadu sistēmas problēmām.

Berberīns samazina asinsspiedienu un samazina insulta risku. Dažos pētījumos ir atzīmēts tā kalcija bloķējošais efekts, kas atslābina asinsvadus un pazemina asinsspiedienu. Tas arī kavē patoloģisku trombu veidošanos, novēršot trombocītu koagulāciju. Šie asins recekļi  ir insultu iemesls.

Text

Back To Top