skip to Main Content

Welcome

Say hello to the toggle bar. This is an optional section you can use to display any content you'd like. Simply select a page from the theme panel and the content of the page will display here. You can even use the drag and drop builder to create this! This is a perfect place for your company mission statement, alerts, notices or anything else.

Get In Touch

Email: support@total.com
Phone: 1-800-Total-Theme
Address: Las Vegas, Nevada

Our Location

Vidusjūras Diēta

Vidusjūras diēta

EFEKTĪVĀKĀ DIĒTA SIRDS VESELĪBAI

Apzīmējumu “Vidusjūras diēta” pirms vairāk nekā pusgadsimta ieviesa amerikāņu dietologi, kuri bija veikuši nopietnu izpētes darbu, sistematizējot un aprakstot Vidusjūras reģiona valstu iedzīvotāju ēšanas īpatnības. Zināms, ka Vidusjūras iedzīvotāji ievērojami retāk slimo ar sirdskaitēm, viņiem nav nopietnas svara problēmas. Šajā reģionā ir salīdzinoši maz hipertonijas un diabēta slimnieku, turklāt šajās valstīs cilvēki dzīvo ilgu mūžu – Itālijā vidējais cilvēka mūžs ir 80,05 gadi, Spānijā – 79,8, bet Grieķijā – 79,5 gadi.

Galvenie produkti

Pārsvarā balstās uz vietējiem sezonālajiem dārzeņiem un augļiem, kas satur dažādus veselībai noderīgus vitamīnus un šķiedrvielas un ir bagātīgs flavonoīdu avots. Sirds veselību nodrošina tieši Vidusjūras diētas stils – produktu kombinēšana, ēdiena dažādošana atbilstoši sezonai un gatavošanas tradīcijām.

Vidusjūras diēta ietver arī pilngraudu izstrādājumus, pākšaugus, riekstus, otrā plānā – zivis, vistu un sarkanvīnu, kā arī pavisam nedaudz sarkano gaļu, sāli un cukuru.

Latvijas daba ir īpaši dāsna ar meža ogām un sēnēm, augļu un dārzeņu klāstu. Vidusjūras diētas viena no svarīgākajām sastāvdaļām ir olīveļļa. Tā ir ne tikai mononepiesātināto taukskābju, bet arī flavonoīdu avots, kas normalizē holesterīna līmeni, samazinot zema blīvuma jeb „sliktā” holesterīna līmeni asinīs.

Zinātnieku viedoklis

Šī diēta tiek uzskatīta par vienu no vissaprātīgākajām, kas ļauj ne tikai nomest svaru un izvairīties no diabēta, bet arī samazina risku saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top