skip to Main Content

Welcome

Say hello to the toggle bar. This is an optional section you can use to display any content you'd like. Simply select a page from the theme panel and the content of the page will display here. You can even use the drag and drop builder to create this! This is a perfect place for your company mission statement, alerts, notices or anything else.

Get In Touch

Email: support@total.com
Phone: 1-800-Total-Theme
Address: Las Vegas, Nevada

Our Location

Meža Ogu Dabīgās Aizsargvielas – Flavonoīdi

Meža ogu dabīgās aizsargvielas – flavonoīdi

Sirds un asinsvadu sistēmas bojājumu riski.

Asinsvadu veselība nosaka visa organisma funkcionālās spējas un tieši cukura diabēta gadījumā asinsvadu stāvoklis ir izšķirošs faktors pacienta dzīves kvalitātei un arī ilgumam. Lai cik skrupulozi netiktu kontrolēts glikozes līmenis, diabēta gadījumā asinsvadi vienmēr būs īpaši augsta riska objekts.

Dabīgie antioksidanti.

Vieni no spēcīgakajiem antioksidantiem ir augu dabīgās aizsargvielas – flavonoīdi. Daudz to ir meža ogās, īpaši augušas vietās, kas ilgstoši pakļautas nelabvēligai klimatiskai ietekmei, kā tas bieži ir Latvijā.

Flavonoīdi.

Pat liels holesterīna daudzums asinīs vēl nenozīmē, ka tas sāks izgulsnēties asinsvadu sieniņās. Ir jābūt asinsvadu sieniņas funkciju traucējumiem – endotēlija disfunkcijai.

Tātad ļoti svarīgi ir mēģināt ietekmēt šo nevēlamo procesu tā, lai holesterīns neoksidētos un tam nebūtu iespēja atrast vietu, kur izgulsnēties.

Dabā flavonoīdiem ir dažādas funkcijas, augi tos izstrādā galvenokārt aizsardzībai pret ārējiem un iekšējiem nelabvēlīgiem faktoriem, piemēram, vīrusu un baktēriju infekciju, ultravioleto starojumu, reaktīvo stresu. Pašlaik tiek uzskatīts, ka flavonoīdi ir cilvēka uztura neaizstājama sastāvdaļa, kas, nonākot mūsu organismā, ietekmē daudzu vielmaiņas procesu aktivitāti. Lai arī flavonoīdu daudzpusīgās darbības mehānismi joprojām aktīvi tiek pētīti, tomēr jau ir izzināti galvenie virzieni. Sirds un asinsvadu veselībai ļoti svarīga ir flavonoīdu spēja mazināt zema blīvuma lipoproteīnu jeb „sliktā” holesterīna izgulsnēšanos asinsvados. Mūsdienās aterosklerozi definē arī kā iekaisīgu procesu. Flavonoīdi spēj to kavēt, tā neļaujot aterosklerozei progresēt.

Flavonoīdi ir augu valsts vielas, kas uzlabo asinsvadu darbību, samazina trombu veidošanās iespēju un pasargā asinsvadu iekšējo slāni – endotēliju – no patoloģiskiem bojājumiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top