skip to Main Content

Welcome

Say hello to the toggle bar. This is an optional section you can use to display any content you'd like. Simply select a page from the theme panel and the content of the page will display here. You can even use the drag and drop builder to create this! This is a perfect place for your company mission statement, alerts, notices or anything else.

Get In Touch

Email: support@total.com
Phone: 1-800-Total-Theme
Address: Las Vegas, Nevada

Our Location

Berberīns Pasargā Asinsvadus

Berberīns pasargā asinsvadus

Bārbele (berberīns)

Tautas medicīnā bārbeļu dzimtas augus (aktīvā viela berberīns) lieto, lai apturētu asiņošanu, mazinātu iekaisumu, uzlabotu sirdsdarbību, pazeminātu asinsspiedienu, dziedētu brūces.

Kas ir Berberīns?

Bārbele pieder pie bārbeļu dzimtas un to var raksturot kā ērkšķainu, vasarzaļu krūmu, kas var sasniegt par trīs metru augstumu, un atkarībā no šķirnes, tā var būt ložņājoša vai stāvus augoša. Dienvidos bārbeles aug kā liela auguma krūmi vai pat nelieli koki un savvaļā Eiropā sastopamas četras sugas, bet Latvijā tikai viena – parastā bārbele (Berberis vulgaris). Kā izrādās bārbeļu izplatības areāls ir ļoti plašs, jo tās sastopamas ne tikai Eiropā, bet arī Ziemeļāfrikā, Austrumāzijā, Centrālāzijā un arī Dienvidamerikā un Ziemeļamerikā.

Berberīns (Coptis Teeta Wall)

Augu sastāvdaļa, kas atrodams daudzos dabiskos avotos, un tas ir viens no visvairāk pētītajiem dabīgajiem uztura papildinājumiem. Viens no tā ievērojamākajiem izcelsmes avotiem ir augs, ko sauc par bārbeli, kas ir dažādu šķirņu krūms, kas ražo ziedus. Berberīna pulveris ir spilgti dzeltens, līdzīgs kurkumam vai kurkumīnam.

Berberīns ir ticis lietots medicīniski vairāk nekā 2,500 gadus. Šodien berberīna piedevas nāk kapsulu, tablešu, ekstraktu un citu formu veidā.

Holesterīns: Berberīns var palīdzēt pazemināt augstu holesterīna līmeni, jo īpaši diabēta slimniekiem. Vienā pētījumā konstatēts, ka berberīns apvienots ar sarkanajiem rauga rīsiem nodrošinot plašāku holesterīna aizsardzību – kopā ar mazāku nelabvēlīgo blakusparādību risku (salīdzinot ar statīnu terapiju), un tiek lietots  holesterīna līmeņa ārstēšana. Pētījumos ar dzīvniekiem ir konstatēts arī, ka berberīns efektīvi samazina pārmērīgi augstu tauku un lipīdu koncentrāciju asinīs, palīdzot aknām izdalīt holesterīnu. Nepieciešams vairāk pētījumu, bet sākotnējie pierādījumi liecina par šī solījuma iespējamību.

Preparāta kapsulas veselība: Tā kā berberīns ir vērtīgs produkts  aptaukošanās un cukura līmeni asinīs normalizēšanā, pētnieki uzskata, ka tas var būt noderīgs arī sirds veselībai un asinsvadu aizsardzībai. Tiek uzskatīts, ka berberīns palielina slāpekļa oksīda izdalīšanos organismā, kas palīdz paplašināties arterijām un ļauj uzlabot asins plūsmu un pazemināt asinsspiedienu. Vienā pētījumā konstatēts, ka berberīnam ir pozitīva ietekme uz sirds veselību, un tas var būt noderīgs sirds mazspējas un sirds ritma profilaksē. Ir nepieciešams veikt vairāk pētījumu.

Berberīnu diezgan plaši izmanto insulīna rezistences mazināšanai un pēdējā laikā pat uzskata par tikpat efektīvu kā metformīnu.

Tāpat  berberīns mazina paaugstinātu kopējo un ZBL (“sliktais”) holesterīnu asinīs, triglicerīdus un citas aterogēnās (aterosklerozi izraisošs) vielas. Berberīna darbības mehānisms atšķiras no statīniem, tā panākot  daudzpusīgāku efektu un labāku panesamību.

Kam vajadzētu lietot berberīnu?

  • Tie, kuriem ir liekais svars –Berberīna iedarbība un ieguvumi uz metabolismu var palīdzēt uzlabot ķermeņa masas samazināšanos kopā ar fizisko aktivitāti un veselīgu uzturu. Aktivējot “galveno slēdzi” enzīmu AMPK, tas stimulē vielmaiņu un uzlabo spēju sadedzināt enerģiju no pārtikas produktiem, nevis uzglabāt to tauku šūnās. Šis process arī palīdz uzlabot enerģijas līmeni, jo vairāk enerģijas, ko ēdat, tiek izmantots izmantošanai  kā enerģija! Ja jūs lietojat diētu, tas ir svarīgi, jo jūsu vielmaiņa netiks izmantota, lai samazinātu kaloriju devu.
  • Tie, kuriem ir sirds un asinsvadu veselības problēmas –Kardiovaskulārā sistēma ietver vēnas, artērijas un sirdi. Šī svarīgā sistēma caur asinīm sūta barības vielas un skābekli visā ķermenī. Šo sistēmu var ietekmēt daudzi dažādi aspekti, tostarp paaugstināts asinsspiediens, augsts holesterīna līmenis, augsts cukura līmenis asinīs un daudz kas cits. Visi šie faktori palielina sirds slimību risku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top